Prodo

Kümes hayvanları ve domuz üretimi, et işleme, yem üretimi, mahsul üretimi ve süt üretimi ile ilgilenen, Rusya'daki en büyük tarım şirketlerinden biri.

Ayrı süreçlerin genel sürece bağlanması

Prodo Grubu'nun işletmeleri, Rusya Federasyonu'nun Orta, Sibirya ve Ural Federal Bölgelerinde bulunmaktadır ve hammadde üretiminden mamul satışlarına kadar tüm üretim döngüsünü kapsamaktadır. Ve çok sayıda farklı sistem ve uygulamadan gelen verileri birleştirmek için şirket yönetimi, 1C:ERP teknolojisi tabanlı modern bir yazılım çözümü uygulamaya karar verdi.

Projenin temel amaçları:
Zorluklar
erp challenges
Referans veriler için birleşik bir çözüm oluşturulması

Tek bir kurumsal yönetim sistemine geçiş

Yedekli veri girişinin kaldırılması

Muhasebe ve yönetim raporlama otomasyonu
Belirlenen hedeflere ulaşmak için, ekip, et işleme şirketlerinin otomasyonu konusunda engin bir deneyime sahip, uzun vadeli bir 1C ortağı olan Absolute Soft'un entegrasyon uzmanlarını davet etti.

Absolut Soft, gerekli yazılım ve destek seçeneklerinin seçimi konusunda istişarelerde bulundu, gereklilikleri analiz etti, proje aşamalarının planını oluşturdu, arayüzler ve kullanıcı hakları setleri geliştirdi, yeni yazılımı diğer sistemlerle entegre etti ve açılış bakiyelerini diğer veri depolarından transfer etti.

Tüm kilit süreçler genel bir sistemde birleştirildi

Sonuç olarak, 600 iş istasyonu aşağıdaki işlemlerin otomasyonu ile modernize edildi:
Sonuçlar
erp implementation
Satınalma (tedarik) ve tedarikçi ilişkileri yönetimi

Endüstriye özgü üretim ve hizmetler - standart ve fiili masrafların hesaplanması, ürün bileşimi ve yapısı hakkındaki verilerin yönetimi, formülasyon, varlık onarımı (CMM, EAM), üretim maliyetlerinin muhasebesi, üçüncü parti endüstri ürünleri ile entegrasyon ve sanayi raporlama

Lojistik ve taşımacılık yönetimi (SFM, WMS, TMS)

Satış, müşteri hizmetleri, pazarlama ve satış analizi (ABC / XYZ), müşterilerle anlaşma ödemeleri, toptan satış, fiyatlandırma ve fiyat listeleri

Finans, muhasebe, yönetim muhasebesi ve raporlaması, üretim sonuçlarının izlenmesi (temel performans göstergelerinin analizi dahil), hazine, vergi muhasebesi, bütçe muhasebesi ve düzenleyici raporlama.

Bugün, yeni sistem ve tipik yapılandırmalar, düzenli veri tabanı kontrolü ve yedeklemesi de dahil olmak üzere aylık olarak kontrol edilmekte ve güncellenmektedir.

İlgili Müşteri Hikayeleri

Russian Grain

1C teknolojilerini kullanan bir kurum otomasyon projesinin geliştirilmesi ve başlatılması.

Remit

Kurum içerisindeki tüm işletme birimlerinde tek bir bilgi alanı oluşturulması.
ÜRETİM
ÜRETİM

1Ci çözümleriyle ilgileniyor musunuz?

Bize biraz projenizden bahsedin; bu şekilde size yardımcı olacak en iyi 1Ci ortağını bulalım.