Gulliver

Rusya'daki EN BÜYÜK 3 oyuncak distribütöründen biri ve çocuklar ve gençler için kıyafet üretiminde Avrupalı liderlerden biri.

Süreçleri hızlandırın ve şeffaflıklarını artırın

Uygulamadan önce şirkette finansal raporlar oluşturma süreci bir ay sürdü ve gerekli tüm veriler 32 farklı sistemden birleştirildi. Toplanan veriler, sıralama ve doğrulama için ek manuel çalışma ve zaman kaynakları gerektirdi. Bu nedenle, dahil olan temel zorluklar ve hedefler:

1) Tüm bölgesel şubeleri kapsayan birleşik bir iş yönetim sisteminin oluşturulması.
2) Şeffaflık ve işleme analitiği verilerinin hızındaki artış.
3) Personel verimliliğinin iyileştirilmesi.

Zorluklar

erp challenges

Verimliliği artırmak için birleşik iş yönetim sistemi

1C:Enterprise'ın entegrasyonu neticesinde, tüm hedeflere ulaşıldı, proje deneme operasyonunun ardından 6 ay içinde ödenirken, şirket birkaç ilave bonus kazandı:

Sonuçlar

erp results
Personelin verimliliği farklı departmanlarda %300'den %2400'e kadar arttı.
tick
tick
tick
tick
Finansal raporlama hızı hazırlığı %200 arttı
Birleşik elektronik belge sistemi uygulandı. Belgelerin uygun onay olmadan imzalanması ya da süreç içerisinde kaybedilmesi risklerini ortadan kaldırmıştır. Onay hızı da artmıştır.
Özel rezervasyon sisteminin geliştirilmesi karşı taraflara yapılan satışların dinamiklerini otomatik olarak dikkate alan iş ihtiyaçları içindir. Beklenen ciro artışı (oyuncak bölümü) en az %10'dur.
Gelişmiş bilgi güvenliği sistemdeki kullanıcılar tarafından yapılan tüm değişikliklerin adım adım izlenmesi için uygulanan araçlar sayesinde (değişiklik kaydı).
tick
Düzenleyici bilgilerin merkezi yönetimi ERP sisteminde.
tick
Artan alacakların yönetiminin etkinliği takas ödemelerindeki bilgilerin çevrimiçi olarak sunulması ve iş ihtiyaçları için özel raporların eklenmesi.
tick
Hazinenin komple otomasyonu (Müşterinin bankadaki para ödemelerinin otomatik olarak oluşturulması dahil), çevrimiçi bilginin hem beklenen hem de gerçek nakit akışlarında alınmasını sağlar.
tick
BT uzmanlarının müdahalesi olmadan pazarlama kampanyalarını yönetme olasılığı - belirli bir müşteriye yapılan satışlar, mevsimsel indirimler ve tek bir siparişte veya belirli bir dönemde yapılan özel teklifler dahildir.
tick
Esnek fiyatlandırma sunmak için yeni araçlar ve piyasa ihtiyaçlarına zamanında yanıt verme. Örneğin, bir gün içinde mallar için farklı fiyatlar tahsis etme imkanı ("sabah daha ucuz"), minimum (eşik) fiyatı düzenler ve müşteriler için bireysel indirim eşikleri atar.
tick
Dünyanın herhangi bir yerinden çalışma olasılığı
tick
Otomasyonu yapılan toplamda 650 iş finansal hizmetler, lojistik, satış, tedarik, pazarlama, İK vb dahildir.
tick

İlgili Müşteri Hikayeleri

Slata

Önde gelen bir gıda dağıtım şirketi, mevcut süreçlere tamamiyle adapte edilmiş olan, gelişmiş bir ERP sistemine geçiş yapıyor. İş akışlarını değiştirmeden önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlanmakta.

Bris-Bosfor

Tüm süreçlerin birleşik tam teşekküllü sistemle entegrasyonu, büyük ayakkabı üreticisinin karlılığı artırmasına, yeni pazarlara girmesine ve kısa vadede 300 yeni perakende mağazasına açılmasına yardımcı olur.
PERAKENDE
TEKSTIL

1Ci çözümleriyle ilgileniyor musunuz?

Bize biraz projenizden bahsedin; bu şekilde size yardımcı olacak en iyi 1Ci ortağını bulalım.