D-wine restoranları

İspanya Marbella şehrinde bulunan şarap dükkanları ve restoranları ağı.

Verimliliği artırmak için iş konsolidasyonu

Uygulamadan önce, şirket yönetim muhasebesini uygulamak için çeşitli araçlar ve PoS yazılımı kullanıyordu. Birkaç yıl içinde iş hacmi önemli bir büyüme gösterdi - 5000 şarap şişesi stoğundan 100.000 şarap şişesi stoğuna ve 10.000 şarap etiketine ulaştı. Ayrıca, şirket iki adet restoran daha ve şarap süpermarketi açtı, bu nedenle yönetim ekibinin bu tür projeler için uygun bir muhasebe çözümüne ihtiyacı vardı.

El işçiliğine ihtiyaç duyan çeşitli araçların kullanılması hatalara ve sınırlı muhasebe analitiğine yol açar.Bu nedenle, temel zorluklar ve hedefler şunları içeriyordu:
Zorluklar
erp challenges
Bir çok tüzel kişiliği içeren tüm iş süreçlerini kapsayan birleşik bir iş yönetim sisteminin oluşturulması.
Otomatik aktif hesap muhasebesi uygulaması.
Daha iyi planlama ve kazanç/maliyet analizi için analitik yetenekler.

Otomasyonla %100 şeffaflık elde etme

Sonuçlar
erp implementation
Avrupa yönetmeliğine tam uyum. 1C:Enterprise platformunun esnekliği nedeniyle, özel raporlar oluşturmak mümkündü.
Manuel muhasebe işçiliğinin ortadan kaldırılması nedeniyle azalan hata sayısı.
Komple yönetim muhasebesi otomasyonu. Üst düzey yöneticiler, işle ilgili tüm bilgilere erişebilir ve veri güdümlü kararlar alabilir.
Ölçeklenebilirlik. Sistem birkaç sunucu üzerinde çalışabilir, bu nedenle iş hacminin büyümesine uyum sağlamak için ölçeklendirmek kolaydır.
Esneklik. Platform, arayüz elemanlarından işlevselliğe kadar her şeyin değiştirilmesine izin verir.
Birkaç ay süren araştırma ve tecrübeden sonra, D-wine şirketindeki ekip 1C:Enterprise platformuyla karşılaştı D-wine'ın CFO'su Andrey Mazurov, platform gurusu olarak, 1C:Enterprise tabanlı özel bir işletme yönetim ve muhasebe sistemi kurdu. Uygulamanın ardından şirket şunları elde etti:
Çözüm, şirket içindeki belirli bölümlerin (satış, depolama, İK gibi) görevlerine göre uyarlandı.
Bir çok tüzel kişilik için muhasebe desteği. Şirket bir çok tüzel kişilik kullanıyordu ve bu şirketleri nihayetinde her biri için farklı muhasebe yazılımı kullanmadan tek bir platformda birleştirebildi.
1C:Enterprise'ın en büyük avantajı: kurum için doğru temelli sistem olmasıdır. Süslü UX öğeleri, belge gösterimi veya belge seti etrafında organize edilmemiştir.Bunun yerine, platform, süreçlerin nasıl yürüdüğünü anlamayı kolaylaştıran işlemler etrafında gelişir. Yalnızca belirli muhasebe türüne uygun birçok sistem vardır: yönetim, ambar, depo, bordro veya bir işi bir çok tüzel kişiliğe bölme. Şirketinizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için bu tür araçları kendiniz bir araya getirmelisiniz.
1C:Enterprise tabanlı ERP ile işler farklıdır. Bu güçlü platform, özel muhasebe türlerine ve hatta iş süreçlerine uygun tonlarca yerleşik özelliğe sahiptir.
Andrei Mazurov, CFO, D-wine

İlgili Müşteri Hikayeleri

Russian Grain

1C teknolojilerini kullanan bir kurum otomasyon projesinin geliştirilmesi ve başlatılması.

Remit

Kurum içerisindeki tüm işletme birimlerinde tek bir bilgi alanı oluşturulması.
ÜRETİM
ÜRETİM

1Ci çözümleriyle ilgileniyor musunuz?

Bize biraz projenizden bahsedin; bu şekilde size yardımcı olacak en iyi 1Ci ortağını bulalım.