Spb GUP Passazhiravtotrans

Yolcu taşımacılığı konusunda uzmanlaşmış, Rusya'da 150 şehir ve banliyö rotasına hizmet veren ve yılda 300 milyondan fazla yolcu taşıyan otobüs işletmecisi.

İş süreçlerinin otomasyonu

Projenin başlamasından önce, finansal muhasebe, envanter muhasebesi ve şirketin personel muhasebesi birkaç ayrı sistem ve program kullanılarak gerçekleştirilmekteydi. Yönetim muhasebesi, taşıt muhasebesi, merkezi tedarik süreci ve onarım için yedek parça kontrol etme süreci hiçbir zaman otomatik hale getirilmemişti. Şirket yönetimi bir dizi bölümde analitik verilerinden yoksundu.

Şirket tüm yapısal bölümleri için birleşik bir otomatik sisteme ihtiyaç duydu ve 1C:ERP ve 1C:uygulamasını seçti. Aşağıdaki fonksiyonel birimlerin dahil edilmesiyle Doküman İş Akışı: Belge İş Akışı, Depolar ve Stoklar, Araç Muhasebesi, Bordro ve Personel, Düzenleyici Muhasebe.

Araçların ve yolcu hizmetlerinin 24 saat işletilmesiyle, uygulama mümkün olduğunca en kısa sürede ve en kapsamlı şekilde gerçekleştirilmeliydi, ayrıca lansman günlük süreçler durdurulmadan harekete geçirilmeliydi. Çok sayıda kullanıcı ve işlenecek veri miktarı, karmaşık bir sunucu mimarisinin oluşturulmasını gerektiriyordu.

Zorluklar

erp challenges

Modern ve güçlü kurumsal yönetim

SoftBalance Group'un desteğiyle, şirketin tüm yapısal bölümlerine birleşik bir otomatik ERP ve belge yönetim sistemi uygulandı. Kayıt tutmaktan, ayrı veritabanlarında maaş, vergi vb. hesaplamanın birleşik bir sistemin kullanılmasına kaydırılmasından dolayı, konsolide personel muhasebesi (10.200 çalışan) ve düzenlenmiş raporlama için gerekli işgücü maliyetleri 20 kat azaltıldı.

Yeni sistem, araçların uygunluğu ve durumu hakkında veri toplama işlemini %25 oranında hızlandırdı. Haddeleme stoğu (2000'den fazla araç) hakkındaki kapsamlı ve güncel bilgiler, yönetim kararlarını hızlı ve doğru bir şekilde almayı mümkün kıldı.

Ek olarak, projenin verimliliği aşağıdaki sayılarla da gösterilebilir:

Sonuçlar

erp implementation results
İşçilik maliyetlerinde %20 genel düşüş
Malzeme kaynaklarına yapılan harcamaların %10 azaltılması
%25 oranında yönetim raporlama ivmesi
%30 oranında düzenli raporlama ivmesi
Depo stok cirosunun %10 büyümesi

İlgili Müşteri Hikayeleri

Utair

Utair, yurt içi ve yurt dışı uçuşları gerçekleştirmekte, kargo taşımacılığı sunmaktadır. Bu havayolu firması, tedarik zincirlerinin otomasyonunu, lojistik, envanter ve muhasebe yönetimini 1C çözümleriyle oluşturuyor.

Gulf

Gürcistan'daki en büyük benzin istasyonu ağı için tüm iş operasyonlarının 1C:ERP ile otomasyonu.
NAKLİYE
PERAKENDE

1Ci çözümleriyle ilgileniyor musunuz?

Bize biraz projenizden bahsedin; bu şekilde size yardımcı olacak en iyi 1Ci ortağını bulalım.