Slata

Şubat 1996'da kurulan Slata, şu anda bölgesinde lider bir gıda dağıtım şirketidir.

Gelişmiş ERP sistemine geçiş, mevcut süreçlere uyarlama

Slata yönetimi, harici sistemlerle entegrasyon için mevcut mimarisini maksimum koruyarak, kurumsal bilgi sistemini SAP'den 1C'ye aktarmaya karar verdi.

Bu proje için kapsamlı işlevselliğe sahip bir yazılım platformu olan 1C:ERP'yi seçtiler. Uygulama projesi, ekonomik fizibilitesini doğrulayan SAP'ye 3 yıl sahip olma bedelinde kar sağlamalıydı.

AstroSoft uzmanları (sistem entegratörü), yazılımı müşteri sisteminin özelliklerine uyarlama ve kullanıcıları onunla çalışmak için eğitme konusunda başarılı bir çalışma yürüttüler.

Zorluklar

erp challenges

Ayrı sistemleri tek bir ERP alanı içinde birleştirmek

Slata'nın bilgi sistemi SAP'den 1C:ERP'ye tamamen transfer edildi. Proje çerçevesinde çoğu 1C:ERP modülünü son haline getirildi ve aşağıdakileri de içeren yeni alt sistemler geliştirildi:

Sonuçlar

erp implementation results
Dış depo yönetim sistemi WMS Infor ve coğrafi bilgi sistemi GIS Optimum ile entegrasyon alt sistemi
tick
tick
tick
tick
Çeşitli formatlardaki dosyaları (xml, xls, txt, dbf, vb.) kullanan diğer sistemlerle, alımlar, satışlar ve raporlama bölümünde otomatik veri alışverişi alt sistemi
Mobil ticaret sistemleriyle entegrasyon
Tedarikçilerin tanıtım faaliyetlerinin bayilere iletilmesini sağlamak için fon ve ikramiye altsistemi
Satış ve hazine alt sistemi, sistemdeki kredi yönetimi işlevselliğinin birlikte genişletilmesi ile şirketin mevcut iş kurallarına uygun olarak geliştirilmiştir
tick
Şirketin mevcut finansal politikası çerçevesinde fiyatlandırma ve müşteri ilişkileri yönetimi alt sistemi
tick
Ayrıca, önceki SAP şirket sisteminden yeni bir 1C:ERP'ye normatif ve referans bilgilerinin, ilk bakiyelerin ve ana belgelerin aktarılması için araçlar geliştirilmiştir
tick
Yeni bilgi sistemi, 250'den fazla kullanıcının çalışmasını desteklemekte, 500 ila 700 eşzamanlı oturum gerçekleştirmektedir. Her yıl sistemden 1 milyondan fazla işlem geçmektedir (ayda 100 bin, günde – 3000). Sistem, kayıt tutmak için tüm kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Farklı sistemleri tek bir ERP alanına birleştirmenin yanı sıra, müşteri yararına da önemli tasarruflar sağlandı.

İlgili Müşteri Hikayeleri

Gürcistan'daki en büyük benzin istasyonu ağı için tüm iş operasyonlarının 1C:ERP ile otomasyonu.

Gulliver

İş süreçlerinin otomasyonu, kumaş üretiminde Avrupa'da lider firmalardan birinin çalışanlarının verimliliğinin rekor sayılarda artırmasını sağlıyor.
PERAKENDE
PERAKENDE

1Ci çözümleriyle ilgileniyor musunuz?

Bize biraz projenizden bahsedin; bu şekilde size yardımcı olacak en iyi 1Ci ortağını bulalım.