Bris-Bosfor

Büyük bir ayakkabı üreticisi olan Bris-Bosfor, yerel pazarın %30'undan fazlasını oluşturan, yılda 20 milyona kadar çeşitli fonksiyonel amaçlara sahip ayakkabıları üretmektedir. Faaliyet alanı üretim, depolama ve nakliye lojistiğini kapsamaktadır.

İşi ölçeklendirme, yeni pazarlara girme ve karlılığı artırma

Şirket sahipleri, ülke çapında 300 perakende mağazası açmak, yeni pazarlara girmek, şirketin yeniden yapılandırılmasını ve kârlılığın artması gibi bir dizi stratejik hedef belirledi. Bu hedeflere ulaşmak için, şirketin bir projenin ömrü boyunca sonuç almasını sağlayan modern bir bilgi sistemi uygulamaya karar verdiler.

Sonuç olarak, 1C: Kurumsal platformuna dayalı çözümleri seçtiler. Piyasa analizinin sonuçlarına dayanarak, çeşitli 1С ortaklarının ve imtiyaz sahiplerinin yeterliliklerini değerlendirmek için bir yarışma gerçekleştirildi. Yarışmanın kazananı, 2003'ten beri 1C ortağı olan, ISO 9001: 2008 kalite yönetim sistemi standartlarına göre onaylanmış WiseAdvice'dır.
Zorluklar
erp challenges

Karlılığı artırmak için tam entegre süreçler

Sonuç olarak, WiseAdvice uzmanları tüm şirket departmanlarını birleştiren tam teşekküllü bir çalışma ortamı yarattı. Çözümün mimarisi, tüm süreçlerin ve bilgi kaynaklarının entegrasyonunu 1C:ERP 2.2, 1C:Belge Yönetimi 8 CORP, 1C:Enterprise Muhasebe 8 CORP ve WMS Logistic Vision Suite temelinde tamamladı.

Üretim, maliyet yönetimi, ürün maliyetlendirme, depolama ve satın alma, müşteri ilişkileri ve satış, bütçeleme, hazine, bordro, personel ve motivasyon yönetimi, düzenleyici muhasebe, NSI sistemi, belge iş akışı ve proje yönetimini birleştiren tek bir çözüm geliştirildi.

SCRUM çerçevesinin kullanımıyla, projenin başlamasından sadece bir ay sonra, entegratör, uygulamanın ilk aşamasında operasyona hazır bir prototip almayı başardı. Sonuç olarak, şirket sadece kurumsal yönetim ve muhasebe için modern ve güçlü bir araç elde etmekle kalmadı, aynı zamanda WiseAdvice uzmanları ile birlikte iş süreçlerinin yumuşak bir şekilde yeniden organize edilmesini ve şirketin kârlılığının artmasını sağladı.
Sonuçlar
erp implementation

Temel proje hedefleri

Sipariş yürütme süresinin %33 oranında azaltılması
Stoklarda % 25 azalma
Malzeme kaynak maliyetlerinde %10 azalma
Çıkışta %15 artış
Envanter cirosunda %20 artış
Şirket karlılığında %15 büyüme
order execution reduction
stock reduction
cost
output logo
inventory increase
profit growth
İdari giderlerde
%20 azalma
expense reduction
Üretim maliyetlerinde %5 azalma
costs reduction
İşletme maliyetlerinde %10 azalma
operating costs reduction
Bölümlerin işçilik maliyetlerinde %30 azalma
labor costs reduction
Yönetim raporlamayı 3 kat hızlandırma
acceleration
Düzenli raporlamayı 5 kat hızlandırma
reporting acceleration

Lojistik otomasyonu

Logistic Vision Suite ile entegrasyon, sözünü ettiğimiz sistemin önemli kısımlarından biridir. Logistic Vision Suite, çeşitli segmentlerde faaliyet gösteren büyük şirketlerin lojistik süreçlerini otomatikleştirmek için tasarlanmış uluslararası lojistik için bir WMS sistemidir.

WiseAdvice uzmanları, şirketin gerçek zamanlı modda depoları yönetmesine izin veren 1C:ERP 2.2 ve WMS Logistic Vision Suite'te adreslenebilir depolar arasında iki yönlü otomatik veri alışverişinin entegrasyonu için bir sistem geliştirdi.
true inventory management

İlgili Müşteri Hikayeleri

Fakel Trading House

En büyük özel giysi üreticisinin büyümesini desteklemek için entegre bir yönetim sisteminin geliştirilmesi.

Spb GUP Passazhiravtotrans

Rusya'nın en büyük nakliye firmalarından birisi için kompleks otomasyon.
TEKSTIL
NAKLİYE

1Ci çözümleriyle ilgileniyor musunuz?

Bize biraz projenizden bahsedin; bu şekilde size yardımcı olacak en iyi 1Ci ortağını bulalım.