Siemens

Yüksek kapasiteli gaz türbinleri inşasında, Rusya ve BDT'de pazar lideri.

Üretim endüstrisi için esnek ERP

Şirketin işi, gaz türbinlerini geliştirmek, birleştirmek ve satmak ve bakım hizmetleri sağlamaktır. Tüm kilit süreçleri otomatikleştirmek için kapsamlı bir bilgi sistemi gerektiriyordu – sadece finansal yönetim ve muhasebe değil; üretim, lojistik, satış işlemleri ve tedarik yönetimi de buna dahil olmalıydı.

1C yazılım platformunun güçlü işlevselliği, yerel işletmenin gereksinimlerine yüksek uyarlanabilirliği, bir üretim işletmesinin tüm kilit görevlerinin entegre otomasyonu için destek ve iş süreçlerinde olası değişikliklere ucuz adaptasyon – bunlar Siemens'i bu proje için 1C:ERP kullanmaya teşvik eden en önemli faktörlerdi.
Zorluklar
erp challenges

Sipariş üzerine üretim döngüsünün tam otomasyonu

Yeni ERP sistemini uygularken, entegre şirket (KORUS Consulting) şirketin işinin özelliklerini göz önüne aldı – sipariş üzerine inşa edilen bireysel ürünlere odaklanma.

«u proje, bazıları standart özelliklerin değiştirilmesi için gerekli olan 1C:ERP'nin fonksiyonel modüllerinin çoğunu içeriyordu. Örneğin, Üretim Kontrol modülü, SAP ve Oracle Primavera gibi kuruluşta kullanılan diğer bilgi sistemleriyle entegrasyon amacıyla değiştirildi.

İşletmenin finansal sistemi, vergi muhasebesi (bölünmüş KDV sistemi), muhasebe döngüsü ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) uyarınca, finansal raporlama desteği dahil olmak üzere tamamen otomasyon çalışma olarak geliştirildi.

Yeni sistem, Siemens'e sipariş işleme, rota oluşturma, üretim kontrolü, otomatik maliyet hesaplama, Ödeme için Satın Alma süreci, çoklu para birimi bütçelemesi ve daha fazlasını içeren tüm sipariş üzerine üretim döngüsünü otomatikleştirmeye yardımcı oldu.
Sonuçlar
erp implementation

İlgili Müşteri Hikayeleri

Sollers

1C:Enterprise ve 1C:ERP tabanlı, merkezi bir yönetim sistemi oluşturarak iş süreçlerinin birleştirilmesi ve standardizasyonu.

Biocad

Şirketin tüm mali merkezlerinde bütçe süreçlerinin ve araçlarının birleştirilmesi.
ÜRETİM
ÜRETİM

1Ci çözümleriyle ilgileniyor musunuz?

Bize biraz projenizden bahsedin; bu şekilde size yardımcı olacak en iyi 1Ci ortağını bulalım.