Gulf

Gürcistan'ın önde gelen petrol şirketlerinden biri olan Sun Petroleum Georgia'ın bir yan kuruluşudur. Gürcistan'da, 8.000'den fazla gıda, soğutma ve alkollü içecek, tütün ürünü ve daha fazlasını satan ekili marketler (Gulf Stores) bulunan bir benzin istasyonları ağına sahiptir.

İş süreçlerinin otomasyonu

Şirketin etkin çalışması için, mağaza ağını doğru bir şekilde yönetmek ve büyütmek, mevcut talebi dikkate alarak alım planları yapmak, raf ve stok dengesini kontrol etmek ve müşterilere kasiyer masalarında hızlı bir şekilde hizmet vermek gerekiyordu.

Şirket yönetimi, tüm bu görevleri verimli ve hızlı bir şekilde çözebilecek kapsamlı bir bilgi sistemi uygulamaya karar verdi ve BDO Solutions'u davet ederek 1C:ERP tabanlı bir çözüm entegrasyonunu sağladı.

Zorluklar

erp challenges

Modern ve güçlü kurumsal yönetim

Ye dayanan yeni sistem 1C:ERP, şirketin ürünleri zamanında satın almasını, çeşitlilik yönetimini optimize etmesini ve müşteri hizmetlerinin kalitesini geliştirmesini sağladı. Entegrasyonun bir sonucu olarak:

Sonuçlar

erp results
Şirket her mağazanın çalışmalarını gerçek zamanlı olarak izlemenin bir yolunu buldu ve mevcut durumu hızlıca değerlendirerek gelecek için tahminler oluşturdu.
tick
tick
tick
tick
Yeni sistemin kullanıldığı ilk ayda satışlarda %20 artış elde edildi.
Gulf Stores geliştirilmiş çeşitlilik yönetimi'ne sahip olup değişen müşteri taleplerini göz önünde bulundurmaktadır. Şirket yöneticileri, artık hem belirli mağaza hem de ürün adı için talebi analiz edebilir. Talebin ayrıntılı analizi, daha fazla ve daha az popüler malların doğru bir şekilde tanımlanmasını sağlar. Bu verilere dayanarak, her mağaza için ayrı ayrı bir ürün yelpazesi uyarlanmıştır.
Müşteri hizmetleri iyileştirildi ve otomatik kasiyer masaları barkod tarayıcıları ve mali kayıt cihazları ile donatıldıklarında kuyruklar önemli ölçüde azaldı - hepsi merkezi sisteme bağlandı.
Ile 1C:ERP, müdürler artık her mağaza için ve de tüm şirket için finansal raporları kolaylıkla oluşturabilir.
tick
Erişim hakları ve sistemdeki eylemler sıkı bir şekilde düzenlenir, bu da belge işlemedeki hata sayısını sıfıra indirger.
tick
1C:ERP şirketin çok kısa bir süre içinde yeni satış mağazaları açmasına olanak sağlar. Şu anda, Gulf Stores ağı ülkenin her yerinde büyümeye devam etmektedir.
tick

İlgili Müşteri Hikayeleri

Slata

Önde gelen bir gıda dağıtım şirketi, mevcut süreçlere tamamiyle adapte edilmiş olan, gelişmiş bir ERP sistemine geçiş yapıyor. İş akışlarını değiştirmeden önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlanmakta.

Gulliver

İş süreçlerinin otomasyonu, kumaş üretiminde Avrupa'da lider firmalardan birinin çalışanlarının verimliliğinin rekor sayılarda artırmasını sağlıyor. Finansal rapor oluşturma süreci %200 hızlanıyor, ciro %10 büyüyor.
PERAKENDE
PERAKENDE

1Ci çözümleriyle ilgileniyor musunuz?

Bize biraz projenizden bahsedin; bu şekilde size yardımcı olacak en iyi 1Ci ortağını bulalım.